Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Donice ogrodowe - prosty sposób na ciekawą aranżację ogrodu

12 Sierpnia 2020
Zadbany i efektowny ogród to doskonałe miejsce na odpoczynek w leniwe popołudnia.  Na efektowną aranżację ogrodu wpływają nie tylko rośliny, ale również dekoracje.  Szczególną uwagę warto poświęcić donicom ogrodowym, ponieważ umiejętnie dobrane potrafią zdziałać cuda!  Na rynku istnieje wiele modeli, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także dodają otoczeniu uroku i sprawiają, że staję się bardziej ciekawe.  
 

Jakie donice ogrodowe są najbardziej popularne i dlaczego w ogóle zasługują na zainteresowanie?

Dlaczego warto mieć w ogrodzie rośliny doniczkowe?

Atrakcyjny ogród obejmuje zarówno rośliny sadzone w gruncie, jak i te, które sadzimy w pojemnikach. Rośliny doniczkowe są równie piękne, a dbanie o nie okazuje się często łatwiejsze. Kwiaty w donicach można w razie potrzeby przenosić w dowolne miejsce, a przy tym zajmują niewiele przestrzeni. Są więc idealnym wyborem dla osób, których ogród ma stosunkowo małą powierzchnię. Donice ogrodowe występują w najróżniejszych kolorach, kształtach i stylach, dlatego mogą świetnie urozmaicić ogród lub całkowicie odmienić jego charakter. Poza tym warto wspomnieć, że wysokie donice okazują się niezwykle praktyczne dla tych z nas, którzy z różnych powodów nie mogą zbyt często się schylać. W przeciwieństwie do kwiatów rosnących w ziemi, rośliny doniczkowe można łatwo podlewać, nawozić i pielęgnować bez potrzeby częstego pochylania się.

Różne rodzaje donic ogrodowych

Donice ogrodowe dzielimy przede wszystkim ze względu na ich zastosowanie. Do wyboru są między innymi klasyczne donice stojące, które stawiamy na podłożu. Możemy znaleźć również donice wiszące, które najczęściej używane są do kwiatów jednorocznych. Najczęściej wieszane są na ścianach budynków, przy głównym wejściu do domu, czy też na balkonie lub tarasie. Jeśli natomiast chodzi o donice ogrodowe przeznaczone do stawiania na parapetach zewnętrznych, zazwyczaj są one bardziej podłużne i wąskie. Jeśli chcemy urozmaicić swój ogród za pomocą różnych dekoracji, możemy zdecydować się także na specjalne donice montowane na kwietnikach.

Donice ogrodowe - praktyczne i stylowe

Donice ogrodowe mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Wiele osób chętnie dekoruje swój ogród donicami ceramicznymi. Możemy znaleźć zarówno modele powlekane, jak i niepowlekane w różnych kolorach i wzorach. Są wyjątkowo trwałe na uszkodzenia, a przy tym prezentują się niezwykle elegancko. W luksusowych ogrodach pięknie będą wyglądały duże rośliny w masywnych, wysokich donicach ogrodowych betonowych lub kamiennych. Natomiast fantazyjne donice wykonane z drewna lub wikliny nadadzą ogrodowi sielskiego, urokliwego charakteru.


Galeria:


powrót


Odwiedzono: 794 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 12 Sierpnia 2020

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone