Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

W ogrodach z betonu - całoroczne meble do ogrodu i na taras

12 Maja 2015
Podczas długiej zimy z utęsknieniem czekamy na pierwsze ciepłe dni, które będziemy mogli spędzić na łonie natury – w ogródkach i na tarasach. Przepis na piękną przestrzeń przydomową to nie tylko odpowiedni dobór roślin, ale także mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych. Te z betonu architektonicznego stanowią nowoczesną i stylową oprawę przyrody oraz oryginalną alternatywę dla popularnych mebli drewnianych czy rattanowych.

Wybór mebli i akcesoriów zewnętrznych nie jest łatwy, gdyż powinny one łączyć w sobie estetykę, funkcjonalność oraz trwałość. Dobrze, aby wyposażenie ogrodowe nie przyćmiło naturalnego piękna otoczenia, ale dyskretnie je podkreśliło. Meble z betonu architektonicznego Morgan & Möller to proste geometryczne kształty, czyste formy i surowy charakter materiału, który doskonale współgra z bogactwem otaczającej nas natury, tworząc nowoczesne ogrodowe aranżacje. Idealnie sprawdzą się w ogrodach wielbicieli harmonijnych, uporządkowanych przestrzeni o designerskim charakterze.

W ofercie marki znajdują sięnie tylko meble, takie jak stoły, szezlongi, fotele i sofy, ale również akcesoria betonowe: litery dekoracyjne, świeczniki, misy czydonice.Proste, nowoczesne formy produktów Morgan & Möller czynią z nich doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rzeźb i odlewów ogrodowych, których styl bywa niekiedy dyskusyjny. Czasem nawet niewielki akcent potrafi nadać przydomowej przestrzeni wyjątkowy charakter.

Na szczególną uwagę zasługuje wielofunkcyjny mebel Pentagon łączący w sobie funkcje praktyczne i dekoracyjne. Może on posłużyć za stolik, siedzisko i nowoczesną ozdobę ogrodu. Kształt bryły będącej skrzyżowaniem pięciokątów, prostokątów i kwadratów pozwala na stworzenie ciekawych układów aranżacyjnych poprzez zestawienie kilku elementów. Taka geometryczna instalacja nada przestrzeni ogrodowej artystyczny charakter. Dodatkowo puste wnętrze sprawia, że mebel jest lżejszy niż mogłoby się wydawać. Większość produktów Morgan & Möller zbudowanych jest z cienkościennych elementów, dzięki czemu ich waga pozytywnie zaskakuje.

Produkty Morgan & Möller są odporne na warunki panujące na zewnątrz i, w przeciwnieństwie do mebli drewnianych czy plastikowych, mogą służyć za wyposażenie całoroczne. Do ich wykonania używana jest mieszanka zawierająca środek hydrofobowy ograniczający absorpcję wody.Akcesoria betonowe, które mają być wykorzystywane w pomieszczeniach mokrych lub na zewnątrz budynków zostają dodatkowo powierzchniowo zaimpregnowane. Specjalny preparat  tworzy na powierzchni betonu przezroczystą błonę, która zapobiega wnikaniu wilgoci i zanieczyszczeń w głąb struktury.  Zabezpieczone w ten sposób elementy stają się bardziej odporne na urazy mechaniczne i działanie chemikaliów. Ułatwia to również czyszczenie produktu, co jest cechą niezwykle pożądaną w przypadku mebli ogrodowych. Warto podkreślić, że możliwość swobodnego użytkowania w warunkach zewnętrznych dotyczy również betonowych mebli tapicerowanych, np. foteli i sof z linii Modular. Istnieje opcja zamówienia obicia uszytego ze specjalnych tkanin przystosowanych do użytkowania na zewnątrz.

Dossier produktów
  • Stolik kawowy Coffee Break 40x100x100 cm;
  • Stół Let`s Dine 90x200x100cm;
  • Sofa Modular – np. przy trzech modułach 70x210x85 cm; duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley);
  • Fotel Modular 70x90x85 cm; duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley);
  • Pentagon, stolik – siedzisko – pufa – wymiary: 42x76x52 cm., duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley)
  • Akcesoria dekoracyjne (doniczki, świeczniki, litery dekoracyjne i inne);

Więcej informacji na www.morgan-moller.comGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2839 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 12 Maja 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone