Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Taras wiosennie

11 Marca 2015
Nie zamykajmy się w czterech ścianach. Ciepłe, coraz dłuższe dni zachęcają do spędzania każdej wolnej chwili na powietrzu. Przedtem jednak musimy tak zaaranżować taras albo balkon, aby stał się letnim salonikiem. Jest to możliwe, bo proponowane ostatnio przez producentów meble tarasowe wyglądają niezwykle efektownie.

Do produkcji mebli ogrodowych często wykorzystuje się rattan. Temu materiałowi, pozyskiwanemu z pędów palmy Calamus Rotang rosnącej w strefie tropikalnej, nie straszy jest deszcz ani wilgoć; przetrwa więc w nienaruszonym stanie każdą nawałnicę. Do tego jest bardzo plastyczny – pod wpływem pary wodnej staje się miękki i elastyczny, tak że można mu nadać każdy, nawet fantazyjny kształt. Tę właściwość rattanu wykorzystali projektanci HK Living, tworząc m.in. fotel na biegunach i krzesło bujane, przyciągające wzrok swą designerską formą. Ich siedziska zostały tak ukształtowane, aby idealnie pasować do sylwetki odpoczywających w nich osób. Bez przesady można więc powiedzieć, że w ich przypadku uroda idzie w parze w wygodą.
Nie wszyscy jednak lubią się bujać. Im firma proponuje ławkę z wręcz niezniszczalnego drewna tekowego. Ma zaoblone krawędzie i specjalnie wyprofilowane oparcie, które z pewnością nie będzie uwierać w plecy.
      


Wzornictwem i komfortem nie odbiega od tych projektów krzesło Mexico firmy Woood o siedzisku w kształcie stożka wyplecionym z rurek z tworzywa sztucznego na metalowym stelażu. Oferowane jest w kilku wariantach kolorystycznych.  Ci, co chcieliby się poczuć, jak na wakacjach w Meksyku zapewne zainteresują się typowymi dla tego kraju odcieniami: soczystą zielenią i turkusem, a ci, którzy preferują neutralne barwy, mogą wybrać czerń albo biel.   
Tym, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez zapadnięcia się w tapicerowane meble HK Living proponuje miękki komplet ogrodowy z przepastnym fotelem z podnóżkiem, na którym można trzymać nogi albo postawić drinki. Gdy o chłodnych napojach mowa, to pomyślmy, czy nie podać ich w szklankach z kolekcji ogrodowej proponowanej przez tę firmę. Są po prostu piękne!
Więcej na www.dutchhouse.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3033 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 11 Marca 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone