Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Ogrodowy skrawek nieba

16 Lipca 2020
Wybór dobrego oświetlenia podczas aranżacji pomieszczenia jest kluczowy. Od tego zależy komfort użytkowania, a także w konsekwencji nasze samopoczucie. Staramy się dobrać światło przyjazne dla oczu i ekologiczne, ale często zapominamy, że wnętrze domu to niejedyne miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu. Nasz ogród również potrzebuje dobrze dobranego i odpowiedniej jakości światła. Wybór dobrego oświetlenia ogrodowego jest więc bardzo ważny by móc przez lata bezproblemowo cieszyć się otaczającą nasz przyrodą.
 

Miejsce spędzania czasu

Ogrody, tarasy, balkony - zwłaszcza latem, stają się miejscem rodzinnych spotkań, przyjęć ze znajomymi oraz odpoczynku i relaksu. Odpowiednie oświetlenie ogrodowe pozwoli na przedłużenie tych chwil nawet jeśli wokół zapadnie zmrok. W ciepłe dni nie chcemy siedzieć w czterech ścianach - dlatego wychodzimy z domu na zewnątrz. Warto więc stworzyć odpowiedni klimat, by chwile tam spędzone zamieniały się w piękne wspomnienia.

Na jakie oświetlenie się zdecydować

Do wyboru mamy wiele możliwości oświetlenia ogrodu, od stojących lamp solarnych, rozciągających się nad głową girland z lampionów po zamontowywane w podłożu lampy dogruntowe. Wybór jest ogromny i wszystko zależy od naszych potrzeb. Warto zastanowić się z jakiego źródła zasilania jesteśmy w stanie skorzystać. Gdy mamy możliwość poprowadzenia przewodów w podłożu można zdecydować się na zamontowanie wokół domu oświetlenia dogruntowego, które pięknie podkreśli budynek, jednocześnie elegancko go eksponując. Jeśli w ogrodzie jest zamontowana pergola lub zacienienie w formie żagla dobrym wyborem może okazać się zamontowanie girland lampek lub podwieszanych dużych lampionów. Oświetlenie ogrodowe w tej formie sprawdzi się też w przypadku ogrodowych altan.

Oświetlenie solarne – ekologia i wygoda

Dobrą alternatywą, w przypadku braku możliwości podłączenia kabli będzie oświetlane zasilane solarnie. Jest to nie tylko najbardziej ekologiczna forma, ale też najprostsza w montażu, ponieważ nie wymaga podłączenia żadnego okablowania. Sprawdzi się ona szczególnie gdy musimy oświetlić duże powierzchnie. Ilość różnych kształtów i form lamp pozwoli idealnie dopasować je do charakteru danego ogrodu. Nowoczesne oświetlenie ogrodowe w formie kul, świetnie sprawdzi się zarówno w nocy jako źródło światła, ale też w dzień jako elegancka dekoracja. Latarnie ogrodowe dobrze zdadzą egzamin w większych ogrodach przy wytyczaniu ścieżek i alejek. Ciekawą opcją, która na pewno przyciągnie uwagę gości są też pływające latarnie. W nocy nie tylko rozświetlą ogród ale też dadzą niesamowity efekt odbijając blask w tafli wody.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 945 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 16 Lipca 2020

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone