Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Nowe domowe hobby, czyli uprawa roślin

19 Września 2018

Jeżeli od niedawna chodzi Ci po głowie pomysł, aby zacząć uprawiać egzotyczne rośliny lub stworzyć własny domowy ogródek, ten artykuł pomoże Ci wykonać pierwszy krok. Założenie miniogrodu w domu pozwoli cieszyć się przez cały rok własnymi warzywami, ziołami lub pięknymi kwitnącymi kwiatami. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest zainteresowanie się growboxami. Growbox to nieduża szklarnia, która pozwala kontrolować  i regulować warunki, w których wzrastają rośliny w celu zapewnienia im najbardziej optymalnych parametrów otoczenia.

 

Jak wygląda growbox?

Rodzajów growboxów jest bardzo wiele. Mogą być one naprawdę niedużych rozmiarów i mieścić się na parapecie. Mały kuchenny growbox wyglądem przypomina doniczkę, nad którą została umieszczona specjalna lampa. Mieści on kilka sadzonek i sprawdzi się świetnie jako miejsce rozwoju ziół i warzyw. Możemy w nim z powodzeniem wyhodować sałatę, małe pomidorki, miętę, bazylię i dowolne inne zioła.

Bardziej zaawansowane modele growboxów mają formę szafy lub namiotu. Profesjonalny sprzęt umożliwia zaawansowaną regulację warunków rozwoju roślin. Z jego pomocą możemy w bardzo precyzyjnym stopniu kontrolować takie czynniki jak temperatura, wilgotność i przepływ powietrza oraz oświetlenie. Akcesoriami, które nam to umożliwiają są growboxowe akcesoria tj. specjalistyczne lampy, wentylatory, odbłyśniki i filtry. Wszystkie części potrzebne do domowej uprawy roślin, znajdziesz w sklepie MaxGrowShop.

Akcesoria do growboxów

Najważniejszymi akcesoriami w przypadku domowej hodowli roślin są lampy i wentylacja. Popularnymi rodzajami lamp, które możemy kupić w sklepach są:

    • Lampy HPS, które znane są również pod nazwą „lampy sodowe”. Ze względu na swoje właściwości i niedrogą cenę są aktualnie najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia. Generowane przez nie światło jest bardzo zbliżone do tego, które naturalnie wytwarza słońce. Poza tym, lampy HPS generują dużą ilość ciepła. 

    • Lampy LED, chociaż wytwarzają światło umożliwiające wzrost roślin, nie wytwarzają ciepła. Możemy to sprawdzić w łatwy sposób, dotykając lampy ręką podczas jej pracy. Ma to tę zaletę, że gdy zapomnimy wyregulować wysokość lampy, szczyty roślin nie zostaną poparzone. Z drugiej strony, kondyncji naszych roślinek może zaszkodzić nadmierna wilgotność związana z brakiem ciepła.

    • Lampy CFL są wyborem najbardziej ekonomicznym. Ten niedrogi strzęt jest często kupowany przez początkujących domowych ogrodników. Lampy CFL to ekonomiczne rozwiązanie również ze względu na charakteryzujący je niski pobór energii.

Do prawidłowego rozwoju nasze uprawy potrzebują też właściwej wentylacji. Zapewnia ona niezbędną roślinom dawkę CO2, wpływa też na regulację temperatury i wilgotności powietrza w growboxie.

Więcej informacji o produkcie znajdą Państwo na stronie: 
maxgrowshop.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1586 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 19 Września 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone