Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Relaks na tarasie i w ogrodzie – nowoczesne akcesoria do bujania

15 Maja 2018

Ciepłe, wiosenne i letnie dni oraz późno zapadający zmrok zachęcają do jak najdłuższego spędzania czasu na wolnym powietrzu. W miłych promieniach słońca, delikatnym wietrzyku i upojnym zapachu kwiatów nie tylko chętnie podejmujemy aktywności sportowe, ale też na tarasach i w ogrodach z przyjemnością spożywamy posiłki, spotykamy się z przyjaciółmi, czy po prostu oddajemy błogiemu lenistwu. Odpoczynek, także ten bierny, jest potrzebny naszym organizmom dla utrzymania właściwej kondycji fizycznej i psychicznej. Pozwala wyciszyć się i zrelaksować po trudach pracy lub nauki oraz daje siłę i zastrzyk energii na kolejne wyzwania.


Relaks połączony z huśtaniem ma wyjątkowe znaczenie i nie ogranicza się do chwilowej przyjemności. Naukowcy od lat są zgodni, że kołysanie ma ogromny, pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój niemowląt: uspokaja, wycisza emocje, daje poczucie bezpieczeństwa, stymuluje mózg, rozwija zmysł równowagi, pozwala łatwiej zasnąć i lepiej wypocząć podczas głębokiego, spokojnego snu. Większość starszych maluchów uwielbia huśtawki, noszenie „na barana”, koniki na biegunach. Jednak bujany fotel to siedzisko chętnie wybierane przez osoby w różnym wieku. Badania udowadniają, że również dorośli łagodnie kołysani na przykład w hamaku zasypiają szybciej, a ich sen jest lepszej jakości. Wszystkie te aktywności poza zabawą i krótkotrwałą radością pozwalają rozładować skumulowane emocje i z wyciszeniem oraz pełną koncentracją przystąpić do nowych działań.Bezpieczne, funkcjonalne i ładne meble ogrodowe staną się nie tylko wyjątkową ozdobą naszego tarasu i ogrodu, ale również ulubionymi akcesoriami do odpoczynku domowników oraz gości. Ekskluzywne fotele wiszące ALPHA marki 4iQ zostały zaczepione na stabilnym stalowym stelażu, który ustawimy w dogodnym miejscu, a w razie potrzeby przestawimy gdzie indziej. Doskonale wyprofilowane siedzisko wyłożone miękkimi poduszkami zapewnia maksimum wygody. Poduchy w trzech kolorach: beżowym, zielonym i terakoty z łatwością dopasujemy do pozostałego wystroju. Do wyboru mamy siedziska pojedyncze oraz podwójne, bo, jak wiadomo, najmilej spędza się czas w towarzystwie. Fotele można też nabyć w wersji z płóciennym daszkiem, zapewniającym ochronę przed słońcem i pozwalającym spędzić długie godziny przy lekturze lub rozmowie bez ryzyka poparzenia słonecznego.
 

 


Bujaki ALPHA o oryginalnym designie dostępne są także w wersji podwieszanej bez stelaża. Zamontujemy je, wykorzystując haki w istniejących konstrukcjach lub nawet na gałęzi drzewa. Pojedynczy Fotel Alpha Wiszący Łuk zawiesza się na mocnej linie, dzięki czemu nie tylko można huśtać się do przodu i tyłu, ale też bujać na boki i okręcać wokół własnej osi. Podwójny Wieszany Fotel Alpha z Poprzeczką umożliwia wspaniały relaks i zabawę dwojgu użytkownikom.
 

 


Błogie chwile letniej beztroski zapewnimy sobie przez cały rok, przenosząc po sezonie ogrodowy mebel na przykład do salonu − na wzór dziecięcych huśtawek sprzed lat zawieszanych na framudze drzwi. Zawsze bowiem warto znaleźć choć chwilę na „bujanie w obłokach”, drobną przyjemność bezcenną dla osób w każdym wieku, przynoszącą radość i ukojenie.

Więcej z akcesorii ogrodowych znajdziecie na stronie: www.4iQ.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3704 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Maja 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone