Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Usuń zbędne gałęzie - bez używania drabiny

15 Maja 2014
Jesień to czas wielkich porządków w ogrodzie. Przycinanie żywopłotów, usunięcie chorych pędów i suchych gałęzi to zadanie wymagające pracy na wysokości. Zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane na drabinie bardzo często kończą się kontuzjami i bolesnymi upadkami, których konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne. GARDENA radzi, jak przygotować ogród do sezonu zimowego w sposób wygodny i bezpieczny – bez używania drabiny!

Nie ryzykuj!

Przycinanie gałęzi przestało być zajęciem wymagającym pracy na drabinie. Jeżeli istnieje możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu z ziemi to po co ryzykować? W celu dostania się do korony drzewa wystarczy użyć nożyc teleskopowych do gałęzi StarCut 410 BL marki GARDENA. To niesamowicie praktyczne i proste w obsłudze urządzenie pozwala na pewne i wygodne przycinanie gałęzi do wysokości ok. 6,5 m. Nożyce umożliwiają ustawienie indywidualnego kąta cięcia. Dodatkowo zostały wyposażone w wewnętrzną przekładnię rolkową – dzięki czemu cięcie nie wymaga tak dużego wkładu siły jak w przypadku zwykłych nożyc. Nożyce posiadają również zabudowany system zwalniania ostrzy, dzięki czemu z łatwością docierają do najbardziej zarośniętych części drzewa – bez zaplątywania się. Zalety tego urządzenia zostaną z pewnością docenione przez osoby starsze. Praca z nożycami StarCut 410 BL marki GARDENA jest dużo wygodniejsza i mniej obciążająca plecy i ręce. Dodatkowo wszystkie zabiegi pielęgnacyjne można przeprowadzić na bezpiecznym i stabilnym podłożu.

Zielony płotek

Każdy właściciel żywopłotu chce, aby spełniał on najważniejszą swoją funkcję – chronił posiadłość i ogród przez ciekawskim okiem sąsiadów i przechodniów. Jesień to dobra pora na zadbanie o kondycję żywopłotu. Jeżeli nasze iglaki mają zachować piękne kształty i nie straszyć dziurami, zwłaszcza przy ziemi - należy je regularnie podcinać. Świetnie sprawdzi się do tego urządzenie wyposażone  w teleskopowy trzonek pozwalający na dotarcie również do górnych części żywopłotu. GARDENA poleca nożyce elektryczne do żywopłotu HighCut 48. Pozwalają one na komfortowe i pewne przycinanie wysokiego żywopłotu z ziemi. Teleskopowy trzonek pozwala osiągnąć zasięg pracy do ok. 3 m. Dodatkowo obracana głowica tnąca w zakresie 90° - pozwala użytkownikowi stać  w trakcie pracy w wygodnej pozycji, obok żywopłotu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wielu wypadków w ogrodzie można uniknąć. Często są one wynikiem złej konserwacji lub własnoręcznego serwisowania urządzeń. Brak wiedzy, umiejętności oraz odpowiednich narzędzi może skończyć się kontuzją, a nawet ciężkim kalectwem. Nie należy tego ignorować. W przypadku uszkodzonego sprzętu – warto wybrać się do autoryzowanego serwisu i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Warto pamiętać również o prostych zasadach bezpieczeństwa. „Za każdym razem, gdy trzymamy w dłoni ostre narzędzie, gotowe do pracy w ogrodzie musimy zwrócić szczególną uwagę na nasze bezpieczeństwo. Wypadki często są spowodowane zbyt rutynowym podchodzeniem do takich zabiegów. Za każdym razem, przed uruchomieniem urządzenia powinniśmy upewnić się czy wiemy jak to urządzenie pracuje i jak je obsługiwać. Ważne jest sprawdzenie stanu technicznego ostrzy i upewnienie się czy ewentualne hamulce bezpieczeństwa działają bez zarzutu. Jeżeli będziemy stosować się do tych prostych porad z pewnością praca w ogrodzie będzie o wiele bezpieczniejsza” - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

www.gardena.pl Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2703 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone