Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Prace ogrodowe przed zimą - o czym musisz pamiętać?

7 Grudnia 2018

Zima to wymagająca dla Twojego ogrodu pora roku, do której musisz go odpowiednio przygotować. Bez dodatkowych zajęć się nie obejdzie, dlatego, korzystając z późnego, jesiennego słońca, warto sporządzić listę niezbędnych zadań. Do dzieła!


Ochrona roślin przed mrozem - to ważne!


Jeśli dbasz o swój ogród przez cały rok dobrze wiesz, jak sporo wymaga to pracy i wolnego czasu. Nie pozwól, aby trudne warunki atmosferyczne zniweczyły Twój trud. Zimą ogród odpoczywa, a Ty musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu roślin przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Śmiało korzystaj z nowoczesnych rozwiązań, jakie znajdziesz m.in. w sklepie:

 https://www.sklepbatao.pl/ochrona-roslin-na-zime-cat-1.html.

Dzięki nim ochrona roślin przed zimą będzie banalnie prosta. 

 

Wykorzystaj m.in.:


  • donice z juty, 
  • tkaniny ochronne,
  • nowoczesne maty ochronne,
  • worki na rośliny
  •  

Konserwacja i zabezpieczenie mebli ogrodowych


Podczas miesięcy zimowych i niższych temperatur warto zatroszczyć się nie tylko o rośliny, ale i meble ogrodowe. Korzystamy z nich w lecie regularnie, dlatego po sezonie wymagają odpowiedniej konserwacji. Możesz je zwyczajnie przemalować czy odnowić tak, by zyskały nowy blask. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju mebli jakie posiadasz, a raczej materiału z jakiego są wykonane. Pamiętaj także, aby je odpowiednio zabezpieczyć przed niskimi temperaturami. Jest na to kilka sposobów, m.in. przeniesienie ich do garażu czy piwnicy bądź okrycie specjalnymi pokrowcami na meble ogrodowe. Wybór należy do Ciebie, chć ta druga opcja z pewnością jest wygodniejsza!
 

Pozbycie się liści i generalne porządki


Przed zimą warto także pomyśleć o generalnych porządkach w ogrodzie. O ile samo zabezpieczenie roślin wymaga odpowiednich środków, tak grabienie liści czy wyczyszczenie kostki możesz zrobić praktycznie od zaraz. Poświęć jeden z jesiennych weekendów i perfekcyjnie przygotuj ogród na zimę. Wiosną, kiedy śnieg stopnieje, będziesz cieszyć się zadbanym otoczeniem!
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1310 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 7 Grudnia 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone