Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Opadłe liście psujące wygląd trawników znikają w mgnieniu oka

2 Października 2016
fot. GARDENA
fot. GARDENA
Jesień uważana jest często za najbardziej urokliwą z pór roku. Złote liście opadające z drzew wprawiają w zachwyt spacerujących alejami parków. Jednak dla osób, które przygotowują swój ogród przed nadejściem zimy, wiąże się to z nowymi wyzwaniami oraz zagospodarowaniem dodatkowego czasu na przydomowe obowiązki. GARDENA dysponuje narzędziami, które pomogą się uporać z liśćmi w mgnieniu oka.

Prace jesienne w ogrodzie wymagają dużo czasu i siły. Do szczególnie pracochłonnych zadań należy grabienie liści, które najpierw układane są na sterty, a dopiero później utylizowane. Jest na to jednak prostszy sposób. GARDENA stworzyła specjalne dmuchawy, które pozwolą łatwo, wygodnie, szybko i skutecznie usunąć z trawników zalegające liście oraz odpady ogrodowe.

„Dbanie jesienią o wygląd domowego otoczenia nie musi być problemem. Odpowiednio dobrany sprzęt to niezawodny pomocnik, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi czynnościami. Dmuchawy, które mogą pełnić również funkcję odkurzacza ogrodowego GARDENA są wydajne i łatwe w obsłudze. Z ich użyciem każdy bez trudu poradzi sobie z pokrywającymi trawnik liśćmi” – mówi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.


fot. GARDENA

GARDENA posiada w swoim asortymencie dmuchawy, które są łatwe w obsłudze i wydajne, co gwarantuje użytkownikom szybkie i bezproblemowe usunięcie liści oraz odpadów ogrodowych. Nie trzeba również martwić się o kręgosłup, ponieważ dmuchawy są lekkie, poręczne i nie wymagają schylania się podczas odkurzania. Zostały stworzone w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi komfort i pozbawić go znacznego wysiłku.

GARDENA dmuchawa AccuJet 18-Li posiada niezawodny akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu odkurzając nie trzeba nieustannie myśleć o kablu. Poza tym można go wykorzystać w innych produktach marki GARDENA. Propozycją skierowaną do wymagających użytkowników jest dmuchawa z funkcją odkurzacza - GARDENA ErgoJet 3000 o dużej mocy. To urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ może być używane, jako dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz liści. Zastosowana w niej innowacyjna technologia ClickFit sprawia, że w łatwy sposób można przełączać funkcję odkurzania i dmuchania. Natomiast objętość odpadów redukowana jest dzięki wbudowanemu, solidnemu rozdrabniaczowi.

Zgarnianie liści z trawnika ma również inną ważną funkcję. Nieuprzątnięte powierzchnie, stają się po prostu niebezpieczne szczególnie podczas deszczu. Na śliskich i gnijących liściach łatwo się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Ważne jest więc systematyczne usuwanie liści z ogrodu. Pamiętajmy jednak o zwierzętach żyjących w naszym otoczeniu, z którymi zazwyczaj nie mamy styczności - żaby, jeże czy jaszczurki. Często ukrywają się pod żywopłotami lub w stertach liści i nie należy wyrządzać im krzywdy.

GARDENA jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji zieleni. GARDENA jest marką przeznaczoną dla ogrodników pasjonatów. Oferuje szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji ogrodu, takich jak: systemy nawadniania, narzędzia do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów. Produkty i rozwiązania marki GARDENA są dostępne w wiodących sklepach detalicznych, głównie w Europie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2141 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 2 Października 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone