Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jaki środek na chwasty wybrać?

27 Września 2018

W naszych ogródkach mogą pojawiać się dziesiątki różnych odmian chwastów. Wyrastają one bądź to z nasion przyniesionych przez wiatr lub ptaki, bądź to z korzeni pozostawionych w glebie. Jak skutecznie się ich pozbyć? Jaki środek na chwasty wybrać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.   

 

Herbicydy - podstawowe pestycydy zwalczające niechciane chwasty.

Herbicydy są pestycydami służącymi do selektywnego bądź nieselektywnego zwalczania niechcianych chwastów. Mogą stanowić one jedyną formę ochrony roślin lub być uzupełnieniem mechanicznych zabiegów pielęgnacyjnych (popularnego pielenia). Poszczególne środki herbicydowe znacznie różnią się między sobą profilem działania, sposobem użytkowania, czy preferowanym czasem użycia. Przyjrzyjmy się poHerszczególnym typom tych środków na chwasty.

Herbicydy - środki na chwasty selektywne oraz nieselektywne.

Pierwszym, najprostszym podziałem preparatów herbicydowych jest ich podział na środki selektywne oraz nieselektywne. Jeśli chodzi o te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, działają one wyłącznie na wybrane gatunki chwastów, minimalnie oddziałując na inne gatunki roślin. Tym samym selektywny środek na chwasty, który możesz kupić na zielen24.pl  jest dobrym wyborem w przypadku gdy nasz ogród został zaatakowany w sposób izolowany przez jeden gatunek niechcianej rośliny.

Jeśli zaś chodzi o preparaty herbicydowe nieselektywne, charakteryzują się one szerokim spektrum działania. Ich użycie jest polecane w przypadku gdy nie wiemy jaki rodzaj chwastów dominuje w naszej uprawie lub gdy liczba gatunków niechcianych roślin jest bardzo duża. Środek na chwasty nieselektywny zapewni w miarę efektywne pozbycie się problemu. Chwasty, które pozostaną, będą jednak od nas wymagały środków bardziej selektywnych.

Herbicydy - kilka mechanizmów działania.

Kolejnym podziałem środków herbicydowych, który chcielibyśmy przedstawić, jest podział ze względu na ich mechanizm działania. Tak więc wyróżnić możemy następujące typy preparatów:

  • Preparaty o działaniu dolistnym - środki wchłaniane są przez liście.
  • Preparaty o działaniu doglebowym - środki wchłaniane są przez korzenie.
  • Preparaty o działaniu doglebowym i dolistnym - środki wchłaniane są zarówno przez korzenie, jak i przez liście.

Herbicydy - jakie wybrać?

Jaki środek na chwasty wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od specyfiki naszej uprawy, występujących w niej roślin oraz oczywiście rodzajów chwastów, których chcemy się skutecznie pozbyć. Najbardziej uniwersalnym pomysłem będzie jednak wybór środka nieselektywnego o działaniu doglebowym i dolistnym.

Produkty możesz kupić na stronie: 
zielen24.pl

 

 

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1695 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 27 Września 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone