Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Misterne piękno solidnych mebli

3 Marca 2015
Piękny ogród to nijako wizytówka domu. Zadbany i stylowy świadczy o naszym smaku, ale też pozwala nam po prostu odpocząć wśród zieleni i nacieszyć się odprężeniem. Aby ogród spełniał swoje estetyczne funkcje nadzy poświęcić mu nieco uwagi.

Żeliwo to przedziwny materiał często wykorzystywany do odlewów ogrodowych mebli. Żeliwo jest niezwykle plastyczne i można z niego wykreować arcydzieła sztuki designerskiej. Chyba nie ma przedmiotu, jakiego nie udałoby się powołać z żeliwa. Powstają piękne dzbany, które ustawione w ogrodach i na podwórkach prezentują się nietuzinkowo i oryginalnie, z powodzeniem służą za wielkie, ozdobne doniczki. Wyglądają, jak z innej epoki, mają w sobie urok minionych lat, wzbudzają tęsknotę za tym, co minęło, za romantyczną atmosferą i ulotnym pięknem.

Wszystkie żeliwne meble ogrodowe prezentują się w tak wspaniały sposób. Ich rzeźbiona faktura, fantazyjne kształty i nieznaczne odcienie barw zachwycają i przykuwają uwagę. Co jeszcze można zrobić z żeliwa? Otóż niemal wszystko. Stylowe lampy wiszące i stojące wprowadzą nas do przedziwnego świata elegancji. Nie ma to jak wieczorny spacer po ogrodzie! Stoliki żeliwne to mistrzostwo artyzmu. Misternie wykonane, z delikatnie przeplatanych ażurów, aż trudno uwierzyć, że tak solidny i ciężki materiał, jakim jest żeliwo, może przybierać tak subtelne i delikatne wzory! Żeliwo zachwycająco prezentuje się w połączeniu z kamieniem, drewnem, a nawet ze szkłem. Ławki z żeliwa już od jakiegoś czasu zdobią nasze parki i skwerki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić je do naszych domów. Wyroby z żeliwa są wyjątkowo wytrzymałe i solidne, odpowiednio zabezpieczone mogą pozostawać w ogrodach nawet na zimę bez uszczerbku dla swojej struktury. 
 
Powstają również nowoczesne stylizacje żeliwne. Meble takie przybierają innowacyjne formy i sięgają po żywe, soczyste barwy. Połączenia takie mają w sobie coś zadziwiającego, trudno jest oderwać od nich wzrok. Bawmy się w artystów, twórzmy ogrody pełne wyobraźni i smaku.
 
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3017 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 3 Marca 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone