Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Luksusowy relaks we dwoje

19 Czerwca 2018

Przepis na luksusowy relaks z bliską osobą? Może tak: letni wieczór, spokojne miejsce na tarasie lub w ogrodzie, podwójny fotel wiszący. 

 

Jesteśmy zmęczeni, zabiegani, zaabsorbowani tysiącem codziennych spraw. Żyjemy w ciągłym w pędzie, co nie służy ani naszemu organizmowi, ani rodzinie. Cała sztuka jednak w tym, by nauczyć się równoważyć intensywną pracę relaksem, i to nie tylko w czasie urlopu – codziennie albo przynajmniej w weekend. Warto stworzyć w domu specjalną strefę, w której „zwolnimy tempo” – z myślą o sobie i bliskich. 


Latem niech to będzie taras lub ogród. Zaaranżujmy romantyczne miejsce, „wyspę szczęśliwą”, gdzie wieczorem usiądziemy z ukochaną osobą, posłuchamy ulubionej muzyki albo zwyczajnie pobędziemy razem w ciszy. Zadbajmy o wygodę i luksus. Któż tego nie lubi? Na tarasie lub w ogrodzie można zainstalować na przykład fotel wiszący.  


Fotele marki Alpha firmy 4iQ podwieszane są na specjalnym stabilnym stelażu, dzięki czemu w razie potrzeby ten ekskluzywny mebel da się w każdej chwili przesunąć w bardziej dogodne miejsce. Prezentowane na zdjęciach modele w tonacji zielonej lub w modnym odcieniu terakoty (dostępne też w beżu) to wersja bujaka ogrodowego o ciekawie zaprojektowanym kształcie podwójnego siedziska, które zapewni wygodny odpoczynek dla dwóch osób. Stelaż umożliwia zamontowanie płóciennego daszka, dopasowanego kolorystycznie do poduch, który osłania przed słońcem, pozwalając na odprężenie się na świeżym powietrzu nawet w upalny dzień.

 

               

 

Równie ciekawym rozwiązaniem jest podwójny fotel Alpha bez stelaża, mocowany  na belkach altany lub tarasu czy też na solidnej gałęzi drzewa w ogrodzie. Zimą warto wygospodarować dla niego odpowiednią przestrzeń w salonie lub sypialni, gdyż – dzięki eleganckiemu designowi i możliwości podwieszenia u sufitu – doskonale wpisze się w styl każdego nowoczesnego mieszkania. 


Model z naszej aranżacji, w radosnym wiosennym kolorze, zamontowany jest na dwóch linach na drzewie i przywodzi na myśl huśtawki z lat dziecięcych. Bez wątpienia będzie to atrakcyjne miejsce na miłe spędzenie czasu nie tylko z drugą połową, ale też z pociechą. Wspólne czytanie z dzieckiem książki, rozmowa i przyjemne kołysanie się – takie chwile są potrzebne, bardzo zbliżają i będą procentowały w przyszłości w stosunkach rodzice-dzieci. 


Wersja fotela w tonacji beżowej (dostępny też kolor terakoty) została wkomponowana w jasną przestrzeń tarasu czy przydomowej altany tak, by powstało zaciszne miejsce na relaks we dwoje.  Jeszcze tylko dodać odpowiednie światło, lampkę szampana i właściwie spełnia się życzenie: „A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej…”. 

Wszystkie prezentowane produkty z serii Alpha wykonano z elementów stalowych oraz klejonego drewna modrzewia syberyjskiego. Konstrukcja jest odporna na warunki atmosferyczne: elementy stalowe zabezpieczono farbą proszkową, części drewniane są impregnowane ciśnieniowo, a następnie olejowane. Poduszki mają zdejmowane pokrycie, zamykane na zamek błyskawiczny, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości.

Więcej informacji o fotelach na stronie:  www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1604 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 19 Czerwca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone