Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak wybrać narożnik do ogrodu?

4 Czerwca 2020
Ogrodowe meble wypoczynkowe to doskonały element wyposażenia przestrzeni na zewnątrz każdego domu. Jednym ze sposobów zagospodarowania przestrzeni na prywatnej parceli mogą być narożniki ogrodowe, które charakteryzują się nie tylko wyjątkowymi walorami estetycznymi, ale także pełnią funkcję rekreacyjną, pozwalając domownikom odprężyć się na świeżym powietrzu.

Narożniki ogrodowe - jaki materiał wybrać?

Meble w ogrodzie narażone są na działanie różnych warunków atmosferycznych, tj. kwaśne deszcze, silne promieniowaniem słońca, czy nagłe spadki temperatury. Należy zatem wziąć pod uwagę jakość materiałów, z których wyprodukowane zostały narożniki ogrodowe. Warto zainwestować w produkt lepszej jakości, szczególnie jeśli mebel nie będzie umieszczony na tarasie, którego zadaszenie chroniłoby go przed uszkodzeniami. Większość współczesnych narożników ogrodowych wykonanych jest z rattanu lub technorattanu. 

 
Technorattan to surowiec niezwykle odporny na warunki pogodowe, więc spokojnie można umieścić go na swojej posesji. Narożniki wykonane z tego materiału nie ulegną więc zniszczeniu pod wpływem intensywnych opadów deszczu, niskich temperatur czy letniego słońca. Domownicy nawet po dłuższym użytkowaniu mogą cieszyć się również intensywnością koloru, ponieważ technorattanowe meble nie blakną tak mocno. Mimo iż mogą one przetrwać kilka sezonów, zimą warto je zabezpieczyć, chowając do garażu lub piwnicy. Rattan natomiast to naturalna wiklina, znacznie wrażliwsza niż technorattan. Meble z tego surowca są niezwykle piękne, jednak wymagają odpowiedniej troski. Dla zachowania ich trwałości, należy je odpowiednio przechowywać. Rattanowe narożniki ogrodowe będą doskonale pasować do innych mebli ogrodowych urządzonych w wiejskim czy prowansalskim stylu.

Funkcjonalność mebli ogrodowych

Szykując się do zakupu narożnika ogrodowego trzeba wziąć pod uwagę własny styl życia, liczbę domowników, a także częstotliwość organizowanych spotkań ze znajomymi. Dzięki temu łatwiej będzie ustalić czy konieczna jest inwestycja w duże narożniki ogrodowe i dopasowane do nich większe stoły, przy których usiądzie liczna rodzina i znajomi, czy może wystarczą niewielkie, skromne meble dla maksymalnie kilku osób.  


 
Planując kupić meble ogrodowe, trzeba uwzględnić jakość materiałów, z których zostały wykonane oraz miejsce ich umieszczenia, ponieważ niektóre modele mogą nie być odporne na czynniki atmosferyczne i bardziej sprawdzą się na tarasie niż w ogrodzie przed domem. Nie należy również zapominać o dostosowanej do użytkowników funkcji narożników ogrodowych, a także liczbie osób, którym mają posłużyć. Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1592 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 4 Czerwca 2020

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone