Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak się pozbyć kuny z domu?

26 Sierpnia 2019

Wiele osób, które zamieszkuje dom jednorodzinny miewa problemy z kunami. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale na całe szczęście są sposoby, które pozwalają na jej skuteczne wypłoszenie. Na samym początku musimy się jednak upewnić czy oby na pewno mamy do czynienia z kuną. Jak to sprawdzić, skoro na własne oczy jej nie widzieliśmy?


Po czym poznamy jej obecność?

Na pewno kuny znoszą swoje ofiary jak ptactwo czy też różnego rodzaju gryzonie na strych. Gdy znajdziemy na przykład martwego ptaka, to jest to dla nas dosyć prawdopodobny sygnał, że w naszym domu pomieszkuje kuna. Innym objawem kuny i jej obecności w naszym domu jest mocno pogryziony izolacyjny materiał. W niektórych przypadkach kuny niszczą nawet dach. Kuny również pozostawiają odchody o naprawdę intensywnym oraz nieprzyjemnym zapachu. Niekiedy zawierają one przetrawione oraz widoczne kawałki owoców. Gdy już jesteśmy pewni, że w naszym domu jest nielegalny domownik w postaci kuny, to musimy począć odpowiednie kroki, aby się jej pozbyć. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie pułapka na kuny

Skuteczne pułapki

Sięgamy po różnego rodzaju odstraszacze czy też pułapki. Dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszy się pułapka na kuny żywołowna. Pułapka żywołowna czy inaczej żywołapka w żadnym wypadku nie robi kunie krzywdy. Jedynie co sprawi, to pozbawienie możliwości jej ucieczki. Wszystko to jest możliwe dzięki mechanizmowi, który zamyka klatkę, w momencie gdy zwierzę do niej wejdzie. Co zrobić ze złapaną kuną? Kunę wywozimy daleko od miejsca naszego zamieszkania, aby nie miała już możliwości powrotu. Kunę powinniśmy zostawić zatem z dala od cywilizacji, aby nie udało jej się znaleźć kolejnego poddasza domowego. A czym w ogóle mamy zwabić kunę do pozostawionej pułapki? Chyba oczywiste dla każdego z nas jest to, że kuna samodzielnie do żywołownej pułapki nie wejdzie. Musimy zatem użyć postępu. Kuny bardzo przepadają za kanapkami z miodem czy też za jajkami. Dlatego, aby ją złapać, to powinniśmy któryś z zaproponowanych przysmaków pozostawić w pułapce. Powinien to być sam koniec pułapki. Musimy jednocześnie pamiętać, że kuny w sposób doskonały wyczuwają ludzki zapach. Zatem jedzenia przygotowanego dla kun, ani też pułapki nie powinni ludzie dotykać gołymi rękami. Wówczas wszystko może pójść na marne, a kuna w dalszym ciągu będzie korzystała z naszej gościny. Zatem proces złapania kuny powinien być przemyślany i doskonale zaplanowany. Spontaniczne działania na niewiele się zdadzą.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1359 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 26 Sierpnia 2019

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone