Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Domki ze ślizgiem – więcej ruchu, więcej zabawy

5 Marca 2019

Własny drewniany domek w ogródku to marzenie bardzo wielu dzieci. Może on służyć za miejsce  najróżniejszych gier i zabaw, równocześnie zachęcając do ruchu oraz aktywności na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeżeli wyposażony jest w dodatkową atrakcję – zjeżdżalnię. Drewniany domek dostarczy dziecku niezliczonych godzin rozrywki, a rodzicom da poczucie, że ich pociecha spędza czas bezpiecznie i przyjemnie.

 

Regularna zabawa pod gołym niebem sprawia, iż dzieci rozwijają się zdrowo. Nie tylko poprawia się ich koordynacja oraz zmysł równowagi, ale także odporność i ogólna kondycja organizmu. Co więcej – wysiłek pozytywnie wpływa również na samopoczucie najmłodszych, a niespożyta dziecięca energia może zostać rozładowana poprzez aktywność fizyczną. W dobie rozrywek elektronicznych taka forma spędzania czasu wymaga jednak niekiedy dodatkowej zachęty.  Znakomicie sprawdzi się drewniany domek ze ślizgiem, który skutecznie zmotywuje dzieci do przebywania na powietrzu i kreatywnej zabawy.
 

 

Drewniany domek ze zjeżdżalnią to jednak znacznie więcej niż duża, ogrodowa zabawka. Dla dziecka będzie to bowiem własne królestwo, miejsce w którym zrealizuje wszystkie swoje fantazje, wcielając się w różne role: rycerza, pirata, kowboja. Konstrukcje firmy 4iQ zaprojektowano tak, aby mogły służyć maluchom przez lata. Dzięki swojej solidności wszystkie modele domków sprawdzą się także podczas gorszej pogody. Dzieci będą mogły spędzić beztrosko cały dzień w ogrodzie, pod okiem rodziców.

 

Dzięki kolorowym zjeżdżalniom domki dostarczają jeszcze więcej pomysłów na dobrą zabawę. Niektóre maluchy mogą bez końca wdrapywać się po drabince, aby kolejny raz zjechać w dół. A ruch to przecież zdrowie! Dzieci, które czerpią radość z takiej formy aktywności fizycznej, pokochają domek „Robert”, który został wyposażony w wieżę z długim ślizgiem. Oba te elementy zachęcają  do kreatywności i puszczenia wodzy fantazji – a tym samym świetnej, wciągającej zabawy. 

 

Domek „Hubert” to dla odmiany prawdziwa dziecięca twierdza. Posiada dwa umieszczone na platformach poziomy, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako potężny zamek, piracki okręt lub niezdobyta kryjówka. Wyposażono go również w dodatkową atrakcję – piaskownicę. Model „Hubert” pozwala na zamontowanie aż dwóch oddzielnych zjeżdżalni, co czyni go znakomitą propozycją dla rodzin z większą liczbą dzieci. Do wszystkich domków na platformach można zamontować ściankę wspinaczkową. Miejsce montażu ścianki i ślizgów jest sprawą indywidualną i zależy od wycięcia odpowiedniego otworu w dowolnym miejscu balustrady.

 

 
 

 

Maluchom do dobrej zabawy nie są jednak niezbędne rozbudowane konstrukcje. Dziecięca wyobraźnia i tak przemienia otoczenie w bajkowe, magiczne miejsca. Dlatego też warto czasem postawić na prostotę – jak w przypadku modelu „Jerzyk”. Bardzo przypomina on klasyczny domek (wyposażony został między innymi w drzwi oraz okna wypełnione przeźroczystymi płytkami plexi), dzięki czemu może służyć do spokojniejszego spędzania wolnego czasu, a także spotkań z rówieśnikami. Gdy jednak pojawi się ochota na odrobinę ruchu – rozrywki dostarczy plastikowy ślizg. Warto zaznaczyć, że ślizgi wykonane są z bardzo bezpiecznego polietylenu, z którego robi się też butelki na mleko!

 


 

 

Wszystkie zaprezentowane domki posiadają konstrukcję modułową – większość elementów (drzwi, okna, barierki, ścianki) jest od razu zmontowana. Drewno zostało dodatkowo ciśnieniowo zabezpieczone impregnatem przed działaniem wilgoci. Domki da się dostosować estetycznie do wyglądu ogródka lub domu, malując ich ściany zgodnie z gustem i oczekiwaniami dziecka... Co samo w sobie może być pomysłową, wspólną zabawą!


Więcej informacji na stronie: www.4iq.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2185 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Marca 2019

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone