Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Domek mały, ale własny…

19 Marca 2019

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe dzieciństwo, ale jednocześnie jak najlepiej wyposażyć je w kompetencje przydatne na etapie szkolnym i później w dorosłości. Dlatego często już przedszkolaków zapisujemy na szereg dodatkowych zajęć w celu rozpoznania talentów oraz zdobywania nowych umiejętności. Jest to godne pochwały, o ile czynione jest z umiarem. Najnowsze badania psychologów mogą bowiem zaskoczyć wielu rodziców, gdyż okazuje się, że to, co najlepiej stymuluje dzieci i najkorzystniej wpływa na ich rozwój to… swobodna zabawa, w której mogą puścić wodze fantazji i wykazać się inwencją.


Niekorzystnie zmieniają się też proporcje czasu spędzanego przez najmłodszych w domach i na świeżym powietrzu, gdzie przebywają coraz krócej. Tymczasem naukowo udowodniono, że już 5 minut aktywności na dworze poprawia stan umysłu i samopoczucie każdego człowieka, a szczególnie dzieci. Godnym uwagi rozwiązaniem, które zachęci maluchów do częstszego przebywania na zewnątrz, a jednocześnie przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju, są drewniane domki do przydomowych ogrodów i na działki. 

Wśród bogatej oferty firmy 4iQ znajdziemy szereg pięknych konstrukcji różniących się gabarytami i ceną oraz przystosowanych do potrzeb i możliwości dzieci w różnym wieku. Wszystkie domki przeznaczone są do samodzielnego montażu i ewentualnego pomalowania. Już ten wstępny etap możemy wykorzystać do zaproszenia dzieci do wspólnej pracy, a jednocześnie świetnej zabawy. Sam proces składania jest prosty, gdyż większość elementów została częściowo zmontowana. Bezpieczeństwo to absolutny priorytet producenta zarówno odnośnie do samej konstrukcji, jak i środków użytych do impregnacji drewna. Są to preparaty bezchromowe, niewchodzące w reakcje z większością środków do malowania, ale zapewniające wysoką trwałość i skutecznie zabezpieczające przed grzybami oraz owadami atakującymi drewno. Domki posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo.Domek Marcin


 

Marcin to nieduży, uroczy domek z tarasem. Okalający go płotek efektownie przyozdobią doniczki z kwiatami. Staną się one nie tylko dekoracją, ale pomogą nauczyć najmłodszych pielęgnacji roślin i odpowiedzialności za nie.

Domek GUCIODomek TOMEK ze ślizgawką

Tomek i Gucio to przykłady konstrukcji na palach z wolną przestrzenią pod podłogą, którą wykorzystamy na schowek na zabawki i narzędzia ogrodowe, a nawet – w przypadku wyższego Gucia – będziemy mogli zorganizować tam stale zacienioną piaskownicę. Drewniane schodki, drabinka i kolorowa zjeżdżalnia z nienagrzewającego się tworzywa nie tylko sprawią dzieciom wiele radości, ale przyczynią się też do rozwoju ich motoryki.

Domek MARIA


 

Maria to jeden z największych domków w ofercie o powierzchni blisko 5,5 m2. Wyróżnia go antresola, na którą dostaniemy się po drabinie oraz dwie imponujące lukarny. 
Domek BLANKA z garażem

Zadaszony garaż, w jaki wyposażono domek Blanka ucieszy każdego dumnego posiadacza jeździka lub rowerka.

Warto do wspólnej zabawy zapraszać rówieśników, co nie tylko jest dodatkową atrakcją, ale rozwija i umacnia kompetencje społeczne. Dobrym pomysłem jest także zorganizowanie przy domku małego ogródka, o który będą dbały maluchy. Nie ulega wątpliwości, że kontakt z naturą i obserwowanie zmieniającej się przyrody pozytywnie wpływa na najmłodszych. Dla nich może to być prawdziwy „tajemniczy ogród”, który, tak jak w przypadku bohaterów powieści pod tym tytułem, rozwinie je emocjonalnie i fizycznie oraz pozwoli na zawiązanie przyjaźni.

Więcej informacji o domkach dla dzieci na stronie: www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1960 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 19 Marca 2019

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone