Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Do zabawy, nauki i wypoczynku – wielofunkcyjne domki dla dzieci

13 Marca 2018

Znacie opowieści o magicznym domku na drzewie? Prowadzi do niego drabinka. Jest jak wehikuł czasu, którym dzieci odbywają niezwykłe podróże – do krainy dinozaurów, starożytnego Egiptu, Afryki. Każda podróż to wielka przygoda, która uczy i bawi jednocześnie. 

 

Wielofunkcyjne domki dla dzieci firmy 4iQ nie znajdują się co prawda na drzewach, jak ten w  książeczkach amerykańskiej pisarki Mary Pope Osborne, ale też są drewniane. Zabawa w nich to również podróż do innej krainy – wyobraźnia dziecięca nie ma przecież granic, a domek pomaga ją jeszcze rozwijać. Dzieci, wcielając się w najróżniejsze role, uczą się, stają się kreatywne. Poza tym wykonują mnóstwo zadań ruchowych, wymagających zręczności, szybkości, siły. 

„Hubert” najbardziej przywodzi na myśl domki na drzewie. Bez wątpienia będzie też idealną niezdobytą twierdzą, tajemniczym zamkiem z wieżą, a nawet rakietą kosmiczną. Ma pięterko, na którym znajduje się zadaszona i pokryta papą część główna z drzwiami wejściowymi i dwoma oknami. Wchodzi się tam po drabince z tarasu. Błyskawiczne wydostanie się z domu umożliwiają dwa ślizgi – bardziej stromy z pięterka i łagodniejszy z dolnej części (do wyboru także wersja bez ślizgów lub z jednym ślizgiem). Pierwsza platforma znajduje się na wysokości 62 cm, a ta z domkiem na 122 cm – pod nią jest miejsce nadające się na przykład na piaskownicę dla młodszych dzieci. Już samo wchodzenie po drabinkach będzie frajdą dla 5-6-latka i wpłynie na jego rozwój motoryczny. Poza tym drabinki i zjeżdżalnie ćwiczą równowagę i koordynację ruchów.   

 

„Tomek”  – ze ślizgiem lub bez – to domek z dwoma oknami wypełnionymi bezpieczną, przeźroczystą płytą pleksi. Przy jednym z okien znajduje się donica, w której można posadzić kwiaty i poczuć się jak prawdziwa gospodyni. Do domku prowadzą dwustopniowe schodki, jest ładna weranda, dach pokryto papą. Platformę umieszczono na wysokości 57 cm. 

  

 „Jerzyk” ma trzy okna wypełnione przeźroczystą płytą pleksi. Z jednej strony wchodzi się do niego po drabince, a z drugiej zjeżdża na długiej zjeżdżalni. Platforma znajduje się na wysokości 80 cm – przestrzeń pod nią będzie więc doskonałą kryjówką. Balustrada tarasowa bez problemu utrzyma lekkie doniczki z kwiatami, posłuży też jako podpora dla pnączy posadzonych przez małego ogrodnika. 


Domki można pomalować i wyposażyć według upodobań oraz fantazji ich gospodarzy. Staną się miejscem spotkań z najlepszymi przyjaciółmi, a także azylem, pozwalającym w każdej chwili schować się, odpocząć, poczuć się trochę jak na wakacjach. Wykonane z certyfikowanego drewna sosnowego, impregnowanego w komorach ciśnieniowych bezchromowym preparatem (gwarantuje trwałość i odporność na owady niszczące drewno, jest bezpieczny dla dzieci), będą ozdobą każdego ogrodu. 

Czego potrzebuje wielofunkcyjny domek dla dzieci? Przede wszystkim kawałka przestrzeni, na której mógłby stanąć. Należy go ustawić na stabilnym podłożu, w bezpiecznym około 2-metrowym odstępie od budynków, gałęzi drzew, sznurków na pranie, kabli itd. Unikajmy stawiania go na betonie czy asfalcie. Montaż jest ułatwiony dzięki modułowej budowie, czyli większe elementy, np. ściany, okna, drzwi, barierki, stanowią całość – nie trzeba ich zbijać z desek, po prostu łączy się je z innymi modułami. 

Domki i ślizgi posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające do użytkowania przez dzieci. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Więcej informacji na stronie: 
www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2981 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 13 Marca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone