Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour

5 Lutego 2015
Już dziś, 5 lutego w samo południe rozpocznie się jeden z najtrudniejszych, najbardziej emocjonujących i widowiskowych wyścigów psich zaprzęgów w Polsce- Husqvarna Tour! Zawody odbędą się na Polanie Jakuszyckiej (Szklarska Poręba) i trwać będą do niedzieli 8 lutego.  Na starcie stanie z kilkunastu Państw w sumie  75 załóg i ok. 1000 najszybszych i najdroższych psów.

Międzynarodowe zawody Husqvarna Tour od lat rozpalają serca kibiców, turystów górskich i wszystkich spragnionych pozytywnych wrażeń. Z roku na rok coraz więcej osób przybywa na Polanę Jakuszycką, aby przeżyć zimową przygodę.W czasie dotychczasowych 7 edycji wyścigu Husqvarna Tour, rozegranych od 2008 r,  wystartowało 233 maszerów z 16 krajów Europy.  3163 psy pokonały w sumie 48 etapów i 1140 km tras. „Wyścig Husqvarna Tour to co roku niecodzienna okazja, aby zobaczyć wiele ras psów zaprzęgowych w jednym miejscu. Są to psy ras: alaskanmalamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski. To piękne, wytrzymałe, silne  i wyjątkowe zwierzęta. Podczas poprzednich edycji wyścigu niejednokrotnie można było poczuć ducha rywalizacji i doświadczyć wielu emocjonujących chwil. Wiemy, że i w tym roku czeka nas prawdziwa przygoda i niezapomniane widowisko, ponieważ na starcie pojawią się najlepsi z najlepszych maszerów z kilkunastu stron Świata, zwycięzcy najważniejszych gonitw w tym poprzednich edycji Husqvarna Tour. Na starcie stanie 70-latek i 20-latek, mężczyźni i kobiety. Wielkie nazwiska w tym sporcie: RudiRopertz,, DetlefOyen, Karl Habermann – reprezentujący Niemcy, Pavel Pfeifer (wielokrotny zwycięzca Husqvarna Tour), Martin Vrtel, Jiri Suchy – reprezentanci Czech czy Horst Maas reprezentujący Austrię oraz Tom Anders jako jedyny triumfował 4-krotnie w wielkim wyścigu La Pirena.Wiele emocji czeka nas podczas jutrzejszego - piątkowego, nocnego etapu wyścigu. Tego wieczoru maszerzy wystartują w zupełnej ciemności mając tylko latarki czołówki. Zapraszamy do kibicowania! A w niedzielę zapraszamy na finał Husqvarna Tour 2015 i dekorację zwycięzców” - komentuje Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour.

Jak będą wyglądać zawody?

W tym roku na starcie stanie ponad 1000 psów zaprzęgowych, wystartują najlepsi maszerzy z Polski i ze świata. Będziemy gościć zawodników między innymi z: Litwy, Czech, Słowacji, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemiec, Rosji. Zmierzą się oni w dwóch formułach: midowej(30 km) i sprinterskiej (15km). Ponad to każda z formuł podzielona jest odpowiednio na klasy:
  • klasa nielimitowana (12 psów w zaprzęgu)
  • w klasie limitowanej (do 6 psów w zaprzęgu)  
  • skijouring (narciarz jest ciągnięty przez psy)
W tym roku Husqvarna Tour po raz drugi uzyskała akredytację Pucharu Świata w Midzie International Federation of Sleddog Sport z siedzibą w USA. To  historyczne zawody w Polsce na średnim dystansie z taką wysoką rangą. W ciągu 4 dni psy pokonają ponad 120 km górskich tras wśród mrozu i wiatru.

Ramowy program:

- 05.02.2015/ Czwartek
12:00 : start do 1 etapu MID/Skj Sprint – 30 km / 15 km

- 06.02.2015/ Piątek
18:00  : start do etapu 2 MID / Skj Sprint- 30 km / 15 km ( etap nocny ).

- 07.02.2015/ Sobota
11:00 : start do etapu 3 MID / Skj Sprint – 2x 15 km / 15 km.

- 08.02.2015/ Niedziela
9:30 : start do etapu 4 MID/Skj Sprint – 15 km.
14:00 : Oficjalna dekoracja zwycięzców wyścigu Husqvarna Tour 2015.


www.husqvarna.com

Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3050 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Lutego 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone