Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Duże donice na taras i do ogrodu

12 Marca 2019

Wiosenne prace na działkach i w ogrodach powoli nabierają tempa. Przygotowujemy się przecież do długo wyczekiwanego przez większość z nas sezonu, podczas którego będziemy mogli odpoczywać pośród rozkwitającej roślinności. Być może nasza zielona przestrzeń zyska w tym roku nowy wygląd, wzbogacimy ją o ciekawe gatunki kwiatów, postawimy dekoracyjną i wygodną altanę lub ułożymy uroczy skalniak z oczkiem wodnym. W ogrodzie efektownie zaprezentują się też kamienne rzeźby, drewniane ławki i stołeczki z korzeni drzew czy niewielkie fontanny w oryginalnych formach.  Nie zapominajmy również o estetycznym, sprzyjającym relaksowi wystroju tarasu lub balkonu. Ładnie urządzone, wypełnione bujną roślinnością staną się doskonałymi miejscami do spożywania codziennych posiłków i spotkań z przyjaciółmi. 

 

Aby już wkrótce cieszyć się widokiem ulubionych roślin na wspaniale zaaranżowanym tarasie lub w pięknym ogrodzie potrzebujemy dobrego pomysłu na własną zieloną oazę, a także wszelkich niezbędnych akcesoriów, które umożliwią nam realizację planów. Przede wszystkim musimy zastanowić się, w jaki sposób najlepiej wyeksponować nasze rośliny. Praktyczną ozdobą ogrodów i tarasów mogą być drewniane lub ceramiczne skrzynie na kwiaty i oczywiście eleganckie donice oraz osłonki, których przykłady znajdziemy w atrakcyjnej kolekcji do ogrodu marki Verdenia.

 


 

Lekkie, wykonane z tworzywa sztucznego donice Kaila odznaczają się zaokrągloną formą i występują w interesujących zestawieniach kolorystycznych, które dobrze komponują się z barwami przyrody. Białe lub szare z estetycznym ciemnym zwieńczeniem staną się niebanalną oprawą dla umieszczonych w nich roślin. Akcesoria dostępne są w dwóch rozmiarach: 30 cm i 39 cm.  


 

Donice Madera będą idealną dekoracją zarówno ogrodów, jak i dużych tarasów. Zachwycają prostą, naturalną formą. Przywołują na myśl tradycyjne wiejskie domy otoczone kwiatami i drzewami owocowymi. Tworzywo sztuczne znakomicie naśladuje drewno, na powierzchni widzimy bogate usłojenie, które w zestawieniu z odcieniami szarości i brązu sprawia, że donice wyglądają naprawdę wspaniale. Do wyboru mamy modele okrągłe w trzech rozmiarach: 23, 30, 40 cm z okalającymi je czarnymi wstawkami oraz modele kwadratowe o wymiarze 31 cm z wyraźnie zaakcentowanymi elementami przypominającymi pionowe i poziome deski.

 


 

 

Świetną ozdobą każdego ogrodu i tarasu są akcesoria wykonane z bambusa. Wygodne fotele, ławy, stoliki, zasłonki do altanek czy płotki doskonale współgrają z naturalną scenerią otoczenia. W te piękne aranżacje najlepiej wpiszą się doniczki Rings z tworzywa imitującego drewno bambusowe w charakterystycznych kolorach: bambus, beż i  brąz. W kolekcji znajdują się modele w praktycznych rozmiarach: 25, 30, 40 i 50 cm, co pozwala na zachowanie spójności stylistycznej i kompleksowe wyposażenie naszego terenu zielonego.


 

Ceramiczne osłonki Vivian przypominają dalekowschodnie misy i wazy. Wspaniale uzupełnią  egzotyczny wystrój zarówno  ogrodów, jak i domowych oaz zieleni. Delikatnie postarzana powierzchnia o turkusowej barwie ozdobiona została subtelnym roślinnym motywem. Może ustawimy je na skrzyniach czy stolikach z azjatyckim wzorem i znajdą w nich miejsce kwiaty niespotykane w naszym kraju, a może będą oryginalnym akcentem w nowoczesnej aranżacji. Kolekcja Vivian na pewno znakomicie ożywi ogrody i tarasy oraz pełne naturalnego uroku domowe strefy relaksu.   Osłonki wyposażone zostały w funkcjonalne wyjmowane zatyczki, dostępne są w dwóch rozmiarach: misa – 24 i 36 cm, waza – 22 i 29 cm.

W materiale wykorzystano informacje o donicach i osłonkach marki Verdenia
 

Więcej informacji na stronie: www.galicja.com.pl

 

 

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 608 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 12 Marca 2019

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone