Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Drugie życie metalowego ogrodzenia-farba Silvermont firmy Den Braven

27 Czerwca 2017

Brama i płot wykonane ze stali, żeliwa czy żelaza  to sposób na solidne ogrodzenie na lata. Materiał ten jest trwały i bardzo dobrze znosi zmienne warunki pogodowe, jeśli zależy nam jednak na jego dobrej kondycji i estetycznym wyglądzie przez długi czas, niezbędna jest  sezonowa konserwacja.
Z pomocą farby antykorozyjnej Silvermont firmy Den Braven jednym pociągnięciem pędzla przywrócimy ogrodzeniu dawny blask. 

 

 Metalowe ogrodzenie jest solidne, a kute elementy prezentują się bardzo elegancko. Wykończenie posesji  przy pomocy takiego rozwiązania jest więc bardzo lubiane. Mimo tego, że materiał ten jest dość odporny na trudne warunki pogodowe i w porównaniu na przykład z drewnem jest mniej kłopotliwy w pielęgnacji, również i on narażony jest na niszczące działanie deszczu, czy zmienne temperatury. W efekcie może to skutkować pojawieniem się  korozji. Ma to nie tylko negatywny wpływ na wygląd ogrodzenia, ale również z czasem może osłabić kondycję pokrytych rdzą elementów. Najlepiej jest więc temu w porę zapobiegać i co kilka sezonów przeprowadzić gruntowną renowację całego ogrodzenia. 

Jedno pociągniecie potrójny efekt

 

Niektóre osoby zniechęcać może wizja mozolnego czyszczenia, gruntowania i malowania płotu, jednak dobierając odpowiednie środki, prace te można przeprowadzić bardzo sprawnie i solidnie. Z tą myślą opracowana została dekoracyjna farba antykorozyjna Silvermont, która łączy w sobie właściwości 3 produktów – gruntu, podkładu zwiększającego adhezję oraz powłoki dekoracyjnej. Dzięki temu nie musimy kupować trzech różnych środków, po kolei ich nakładać i odczekiwać, aż wyschną. Rozwiązanie to nie tylko pomaga zaoszczędzić  pieniądze, ale przede wszystkim czas potrzebny do wykonania prac. Dodatkowo, Silvermont firmy Den Braven to jednoskładnikowa farba rozpuszczalnikowa przeznaczona do pokrywania metali żelaznych, które narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym również powierzchni skorodowanych. Oznacza to, że można ją nakładać wprost na rdzę, bez konieczności dokładnego oczyszczania pokrytych rdzawym nalotem fragmentów. Stworzona powłoka cechuje się bardzo wysoką odpornością na warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne, gwarantując skuteczną ochronę antykorozyjną nawet do 8 lat. 

 

Przy wszystkich wymienionych zaletach farby Silvermont firmy Den Braven nie można nie wspomnieć o prostym sposobie jej nakładania.  Ma ona znakomite krycie, nie ma więc konieczności wielokrotnego malowania. Jej konsystencja jest gęsta, unikamy zatem kłopotliwego kapania z pędzla, czy powstania nieestetycznych zacieków, nawet w przypadku pionowych elementów. Farbę stosować można bezpośrednio na powierzchnie nowe, niezagruntowane, a także wprost na rdzę czy inne rodzaj farb, w tym emalie ftalowe, chlorokauczukowe, czy farby antykorozyjne. Wystarczy je wcześniej jedynie delikatnie zmatowić. Idealne pokrycie dopełni z kolei szeroki wybór różnych wykończeń.
Silvermont dostępny jest bowiem w trzech wersjach – matowej, półmatowej i młotkowej. Dzięki temu uzyskamy efekt, najlepiej dopasowany do stylizacji otoczenia. 

 

Estetyczne ogrodzenie stanowi wizytówkę całej posesji, dlatego warto zadbać o jego stan. Wykorzystując do tego farbę Silvermont firmy Den Braven osiągniemy to w sposób prosty i szybki, a rezultat pozostanie na długo. 


Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta farb: www.denbraven.pl

 

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2104 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 27 Czerwca 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone