Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 623 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 22 Maja 2021

Podziel się    

Międzynarodowy producent maszyn ogrodniczych AL-KO świętuje w tym roku 90-te urodziny

22 Maja 2021
Niemiecka firma ogrodnicza AL-KO stanowiąca część globalnej technologicznej sieci PRIMEPULSE, obchodzi w tym roku 90-lecie swojego istnienia. Historia rozpoczęła się w małym bawarskim warsztacie ślusarskim, założonym przez Aloisa Kobera, od którego imienia i nazwiska pochodzi nazwa firmy.
 
 

Z małej ślusarni w bawarskim mieście Großkötz koło Günzburga z biegiem lat firma stała się globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. Aktualnie AL-KO KOBER GROUP to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym działające w 30 lokalizacjach na całym świecie. To nowoczesna firma zatrudniająca ok. 3000 osób, która w 2020 roku odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. 


fot.AL-KO
 
AL-KO KOBER GROUP jest częścią sieci PRIMEPULSE. To dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się biznesowo na firmach działających w obszarach nowoczesnych technologii. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro i zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy. 
 
– Produkty firmy AL-KO, w tym maszyny do pielęgnacji zieleni, charakteryzują się nowoczesnością, funkcjonalnością i ciekawym designem. Doświadczenie zebrane przez ostatnie 90 lat pozwoliło nam na dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań do pielęgnacji ogrodów na rynkach całego świata, w tym również Polski. Produkujemy kosiarki, traktory ogrodowe, kosy spalinowe czy nowoczesne roboty koszące Robolinho®. Nasze motto „Quality for Life” mówi jasno, że wszystkie nasze produkty muszą spełniać najwyższe standardy jakości i odpowiadać na codzienne potrzeby użytkowników. Tegoroczny jubileusz uzmysłowił nam, jak wiele udało się osiągnąć w tym biznesie, ale mamy także świadomość wyzwań, jakie jeszcze są przed nami. W ostatnich latach w naszej branży i także na rynku polskim obserwujemy znaczący wzrost świadomości użytkowników co do jakości i funkcjonalności maszyn ogrodowych, zastosowania nowoczesnych technologii oraz troski użytkowników o środowisko. Naszym zadaniem jest sprostać tym oczekiwaniom – podsumował Marcin Liszyński, prezes zarządu AL-KO Kober Sp. z o.o.


fot.AL-KO
 
Firma AL-KO w swoim portfolio posiada wiele produktów do pielęgnacji zieleni. Urządzenia AL-KO Garden dostępne są na rynku polskim już od 26 lat. Trafiające finalnie na rynek produkty, to koncepcje i projekty tworzone w Niemczech, a produkowane w Austrii. Nasi użytkownicy korzystają z najwyższej jakości maszyn takich jak: kosiarki, traktory, wertykulatory, kosy spalinowe, odśnieżarki, pompy ogrodowe, hydrofory, grille ogrodowe, pilarki czy roboty koszące. Te ostatnie, roboty koszące Robolinho® to ciche, bezpieczne i inteligentne urządzenia. Część z nich może być podłączona do Internetu i dzięki temu mogą być kontrolowane z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji. W szerokim portfolio maszyn ogrodowych AL-KO dostępne są maszyny akumulatorowe, elektryczne i spalinowe. 
W Polsce produkty dostępne są w kilkuset punktach dilerskich na terenie całego kraju.  
 

Z okazji 90 urodzin firmy na rynek wprowadzane są nowości produktowe. 

AL-KO zaplanowała liczne aktywności,
w tym kampanie: marketingowe, reklamowe oraz komunikacyjne, które realizowane będą do końca 2021 roku.
 
Więcej informacji na:
 
 
 
 
 
 

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone